kiralikvidanjorkullanimi
Kiralık Vidanjör Hangi İşlerde Kullanılmaktadır?
Kasım 4, 2019
vidanjorcesitlerinelerdir
İstanbul Vidanjör Kiralama Ücretleri
Kasım 6, 2019

Vidanjör Nedir? Vidanjör Çeşitleri Nelerdir?

istanbulkiralikvidanjor

Vidanjör nedir? Çeşitli sıvı ve çamur atıklarını bir pompa yardımıyla sahip olduğu tanker sistemine depolayıp transfer edilmesini sağlayan araçtır. Vidanjörler başlangıçta madenlerde ki çamur ve bulamacın transfer işlemi için kullanılıyordu fakat günümüzde, vidanjörler pek çok alanda çeşitli atıkların transferinde rol almaya başladı. Günümüzde Vidanjör Nedir?  Çalışma alanları bakımından çeşitli çamur ve atıkları temizleme, şebeke sistemlerindeki tıkanıkları ve sondaj işlerinden kalan su kalıntılarını vakumlamaya, kanalizasyon sistemi olmayan yerlerdeki atıkların temizlenmesinde görev yapar. Vidanjörler aynı zaman da temiz su transferi de yapabilmektedir.

Vidanjörlerin Atık Transferi Dışında Görevleri Nelerdir?

Vidanjörler sadece çevresel atıkların transfer sürecinde görev almazlar aynı zamanda bu kamyonlar kurtarma görevlerinde ve çevre felaketlerinde gözle görülür düzeyde yardımcı olabilirler. Tehlikeli atık madde veya yağ dökülmelerinin çevreyi kirletilmesini ve temiz su kanallarına ulaşmadan bunların depolanıp transferi için gereklidir. Ayrıca toprak kayması gibi çevre felaketlerinde acil durum personeline destek olması için vidanjörler kullanılmaktadır.

vidanjorkiralama

İlginizi Çekebilir: Vidanjör Ne İşe Yarar? Adım Adım Vidanjör Kiralama Rehberi

Vidanjör Çeşitleri Nelerdir? Nerelerde kullanılır?

Küçük, Standart Vidanjör Nedir?

Küçük tip vidanjörler, fosseptik çukurları ve kanallarda biriken atıkları vakumlayıp ve transfer etmek için özel olarak tasarlanmış araçlardır. Bu araçların depolayabileceği atık miktarları diğer vidanjörlere oranla daha küçüktür. Bu vidanjörler günümüzde rahat kullanım ve kiralama avantajından dolayı çevremizde sürekli aktif halde çalışmaktadırlar.

Teleskopik Emiş Boomlu Vidanjör Nedir?

Teleskopik emiş boomlu vidanjörler, fosseptik çukurları ve kanallarda biriken atıkları sahip oldukları özel olarak imal edilmiş teleskopik boomları ile açarlar. Sahip olduğu güçlü vakum ve basınçlı hava sayesinde tıkanıklığa sebep olan atıkları sahip olduğu hazneye vakumlayabilir aynı zamanda da tank içerisindeki basınçlı hava sayesinde dışarıya hava ve su pompalayarak tıkanıklar giderilebilir.

Kaset Boomlu Vidanjör Nedir?

Kaset Boomlu vidanjörler, tıkanan fosseptik çukurları ve kanalizasyon kanallarını basınçlı su ile açmak üzere tasarlanmış araçlardır. Aracın sahip olduğu tankın içindeki su yüksek basınçlı kanal açma hortumu vasıtasıyla fosseptik kanallarına pompalanır. Bu araçlarda aynı zamanda temiz su transferi ve yıkama ekipmanları da bulunmaktadır.

 

Vidanjör Kiralama ile Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Vidanjör kiralama hizmeti alarak yapabileceğiniz işler, temelde su ve sıvı bazlı tıkanıklıkları açmak üzerinedir. Kanalizasyon açma işlemleri, foseptik aktarım işlemleri vidanjör kiralama hizmeti ile yapılmaktadır. Aynı zamanda vidanjör kullanılarak büyük alanlarda altyapının kaldırabileceğinden büyük problemler yaşandığında vidanjör vasıtasıyla altyapı yükü hafifletilmeye çalışılır. Konserler, miting alanları, hastaneler, büyük oteller ve fuar alanları kimi zaman vidanjör kiralama hizmeti almak zorunda kalabilirler. Aynı şekilde toplu konutlar, büyük siteler ve kimi zaman eski tarihli İstanbul sokakları arasında kalan kanallar tıkanabilir ve bunları açmak ve temizlemek için de vidanjör kullanılır. İstanbul vidanjör kiralama fiyatları oldukça değişken olabilse de, yapılacak pek çok iş göz önünde bulundurulduğunda bu fiyatların, vidanjör hizmeti sonucu çözülen dertlerin yanında çok küçük kaldığı da malum.

vidanjorcesidi

Vidanjör Kiralama Hizmeti İçin Büyük Araç’a Danışın!

Büyük Araç, vidanjör kiralama hizmeti için her zaman yanınızda. Profesyonel ekipler ve kaliteli vidanjör araçları kullanılarak yapılacak olan kanal açma hizmetleriyle birlikte problemlerinizin anında çözüldüğünü görebilirsiniz. Uygun fiyatlı vidanjör kiralama servisi olan Büyük Araç, İstanbul Anadolu Yakası vidanjör kiralama ihtiyaçlarınızda sizinle. Aynı şekilde İstanbul Avrupa Yakası Vidanjör kiralama ihtiyacınız olduğunda da Büyük Araç’ın bölgesel hizmet sisteminden faydalanabilir, her türlü kanal tıkanıklığını anında çözebilirsiniz. Kiralık vidanjör ilanları arasında kaybolmanıza gerek yok. Vidanjör hizmeti için bizimle iletişime geçerek anında fiyat teklifi alabilirsiniz. İstanbul vidanjör kiramala fiyatları ve kiralık vidanjör hizmeti hakkında bize ulaşın.

İlginizi Çekebilir: Vidanjör Nedir? Vidanjör Kiralama Fiyatları ne Kadar

2 Comments

  1. […] İlginizi çekebilir: Vidanjör Nedir? Vidanjör Çeşitleri Nelerdir? […]

  2. Cemal Berberoğlu dedi ki:

    Vidanjör Kiralama konusunda çok güzel bir içerik olmuş, elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Arayın

Vinç ve Forklift Kirala

Telefonunuzu bırakın, sizi arayalım bilgi verelim.
GÖNDER
close-link
Vinç ve Forklift Kiralama için Sizi Arayalım
Gönder