İstanbul Vidanjör Kiralama Fiyatları
Kasım 22, 2019
rogar
Rögar Nedir ve Neden Tıkanır? Tıkanık Rögar Temizliği
Aralık 4, 2019

Tıkanıklık Açma, Kanal Açma ve Kanal Görüntüleme

vidanjoronecikan

Alt yapı çalışmaları zorlu ve emek isteyen bir iştir. Kuvvetli ve fonksiyonlu araçlara gerek duyulur. Genelde alt yapısı iyi olmayan şehirlerde, şiddetli bir yağış gerçekleştiği zaman tıklanıklıklar oluşabilir. Bazen de bu tıkanıklıklara kanalizasyonda zaman içinde birikmiş atıklar da sebep olabilir. Bu tıkanıklıkları gidermek için kullanılan bazı araçlar vardır. Bunların genel adına vidanjör diyebiliriz. Vidanjörler büyük bir iş makinesidir.

Tıkanıklık ve Kanal Açma

Tıkanıklıkları gidermek için genelde kullanılan vidanjör çeşidi kuka vidanjör olarak adlandırılır. Kuka vidanjör, aracın arka bölümünde bulunan mekanizma sayesinde kanal içerisine gönderilen uzun hortumuyla tayzikli su vererek tıkanıklığı giderme olanağı sağlar. Bu yöntem bina dışı yani rabıt tıkanıklığı diye adlandırılan durumlarda ve de kanal tıkanıklıklarında tercih edilir.

vidanjoriletikaniklikacma

 

Vidanjör kiralama hizmeti bu gibi olaylarda oldukça fazla ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde bu hizmete hızlıca ulaşabilecek olmak oldukça önemlidir. Vidanjör kiralama hizmetinde dikkat edilmesi gereken en önemli şeyler aracın güvenliği ve araç sürücüsünün deneyimidir.

Kuka kanal açma aracı, yüksek basınçlı hortumu sayesinde kanal içerisine yüksek bir basınçta su iletebilir. Bu sayede kanal içindeki tıkanıklık yüksek basınçtaki suyu gücüyle parçalanır ve suyun itici gücü ile bertaraf edilebilir.

Vidanjör hizmetleri sağladığı yüksek basınçlı su ile kanal içerisinde bulunan tıkanıklıkları parçalama yöntemiyle giderebilir veya daha sonrasında tıkanıklıkların vidanjör ile tahliye edilebilmesi için rögar bacası ağzına taşınabilir. Bu şekilde kanal borularına yapışarak kanalın genişliğini daraltan, tıkanıklığa sebep olan ve düzenli akışın önüne geçen problemler ortadan kaldırılır.

kukavidanjorilekanalacma

Kiralık vidanjör hizmeti zaman içinde oluşabilecek bir çok probleme hızlıca hizmet verebilir. Her problem için kullanılabilecek vidanjör çeşidi farklıdır. Sadece problemler için değil inşaat işlerinde veya yük işlerinde de bu makineler kullanılabilir. Bu sebepten dolayı her ihtiyacı karşılayacak çeşitlilikte güvenli bir hizmet almak oldukça önemlidir.

Kanal Görüntüleme

Gelişen teknolojinin kullanılan araçlara da yansıması ile kanal görüntüleme olanağından faydalanmakta mümkündür. Kanal görüntüleme işleminde amaç tıkanıklığa sebep olan bölgeyi kesin olarak tespit etmek ve kısa sürede kesin çözüme ulaşmaktır. Bu işlemin faydası daha önceden kullanılan araçların sağlayamadığı, yani problemli bölgeyi net olarak tespit edemediği sorununu ortadan kaldırmaktır. Teknolojik araçlara geçilmeden önce bu şekilde kesin çözümlere ulaşmak mümkün olamıyordu. Bu hizmet ile kesinlikle tesisatlara zarar verilmiyor ve nokta atışı yapılarak sorun gideriliyor. En zor olan problemlerde dahi görüntüleme imkanı bulunduğundan dolayı sadece problemli bölgeye işlem yapılarak sorun ortadan kaldırılabiliyor. Problem giderildikten sonra kanal temizleniyor ve işlemler son buluyor.

 

Vidanjör Kiralama Fiyatları

Vidanjör kiralama fiyatları şehre ve bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Burada tercih edilecek kiralama şirketinin verdiği fiyattan çok hizmete önem verilmelidir. Çünkü bu şekilde gerçekleştirilen işlerde, tehlike oldukça yüksektir. Araçların güvenliği, bakımlarının yapılmış olması ve aracı yöneten kişinin bilgi seviyesi en ön plana alınmalıdır.

kukavidanjor

Büyük şehirlerde bu tür hizmetlere olan ihtiyacın daha fazla olduğunu ve daha acil çözüme ulaşması gerektiğini düşünürsek, İstanbul vidanjör kiralama fiyatları da bölgeye göre değişiklik gösterecektir. İstanbul Anadolu yakası vidanjör kiralama fiyatları ve İstanbul Avrupa yakası vidanjör kiralama fiyatları birbirinden farklı olabilir. Bu fiyatlar hakkında internet üzerinden araştırmalar yapabilir. Araç çeşitleri incelenebilir. Bu doğrultuda ihtiyaca göre tercih yapılabilir.

 

Bu içeriğimizde sizlere genel olarak vidanjörler hakkında ve kuka vidanjör hakkında bilgiler verdik. Vidanjör kiralama ücreti ve hizmeti hakkında profesyonel bir ekipten bilgi almak isterseniz Büyük Araç web sitesinden bizimle iletişim kurabilirsiniz. Web sitesi üzerinden fiyat hesaplamaları yapabilir ve vidanjör kiralama hakkında blogumuzda bulunan içerikleri inceleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Vidanjör Kiralama

Vidanjör Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Arayın

Vinç ve Forklift Kirala

Telefonunuzu bırakın, sizi arayalım bilgi verelim.
GÖNDER
close-link
Vinç ve Forklift Kiralama için Sizi Arayalım
Gönder