vidanjoronecikan
Tıkanıklık Açma, Kanal Açma ve Kanal Görüntüleme
Kasım 26, 2019
lavabotemizligi
Lavabo Açma ve Gider Açma Nasıl Yapılır? En İyi 4 Yöntem!
Aralık 4, 2019

Rögar Nedir ve Neden Tıkanır? Tıkanık Rögar Temizliği

rogar

Rögar nedir ve neden tıkanır, tıkanan rögar nasıl temizlenir sorularına cevap arayan herkes için oluşturmaya çalışacağımız bu yazımız sayesinde hem tıkanmış rögar kapaklarının nasıl açılabileceğini, hem de rögar (logar)’ların ne işe yaradığını sizlere aktarmaya çalışacağız. Günümüzde İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerde kanalizasyon ve foseptik sorunları sıklıkla karşımıza çıkmakta. Bu sorunlara yönelik yapılabilecek en iyi adım, profesyonellerden yardım almaktır. Büyük Araç ekibi olarak, tıkanmış rögar ve kanalizasyon bağlantılarınızı en kısa sürede açıyoruz. Alanında uzman profesyonel ekiplerimizi adresinize yönlendirerek, kiralık vidanjör işlerinizi hallediyoruz. Vidanjör kiralama hizmeti almak isteyen herkesi, Büyük Araç ile iletişime geçmeye çağırıyoruz. Gelin isterseniz, Rögar nedir ve neden tıkanır, bunları inceleyelim.

İlginizi Çekebilir: Vidanjör Kiralama

enuygunvidanjor

Rögar Nedir?

kanalizasyonacma

Rögar, yeraltında çeşitli yönlerden gelen kanalizasyon borularının yönünü değiştirmeye ve temizliğine yarayan bacaya denir. Rögar, bir yeraltı bacasıdır. Yer altı kanalizasyon borularında yaşanan tıkanıklar, borulara rögar kapakları vasıtasıyla erişilerek temizlenmektedir. Rögar kapaklarından içeriye doğru vidanjör yardımıyla basınçlı su püskürtülür veya içerideki foseptik çekilir. Rögar açma işlemi için vidanjör kiralama hizmeti almak uygundur.

Rögar, lokal kanalizasyon şebekesinin, yani bir mahalle, site ve benzeri bölgenin kanalizasyonunun ana şehir kanalizasyonuna bağlandığı noktalarda bulunur. Apartmanların kanalizasyon ile birleştikleri noktalarda sıklıkla büyük tıkanıklar yaşanmaktadır. Bu aşamada da genellikle vidanjör kiralama hizmeti ile birlikte rögar temizliği yapılmaktadır.

İstanbul vidanjör kiralama hizmeti almak isteyen herkesi Büyük Araç ile iletişime geçmeye davet ediyoruz. İstanbul Anadolu yakası vidanjör kiralama fiyatları ve aynı zamanda İstanbul Avrupa yakası vidanjör kiralama fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sektördeki en profesyonel kiralık vidanjör hizmetine kolaylıkla erişerek her türlü kanalizasyon tıkanıklığına çözüm bulabilirsiniz.

Mutlaka Okuyun: Vidanjör Ne İşe Yarar? Adım Adım Vidanjör Kiralama Rehberi

Rögar Neden Tıkanır?

Rögar tıkanıklığı olarak bilinen durum aslında bir kanalizasyon borusu tıkanıklığıdır. Kanalizasyonlarımız yeterli teknik altyapı ile inşaa edilmemiş olduğundan, zaman zaman insan kaynaklı nedenlerle ve nüfus yoğunluğu sebebiyle tıkanabilirler. Ayrıca, yoğun yağış, çöpler ve ağaçlardan dökülen yapraklar kanalizasyon hatlarının ve doğal olarak rögarların tıkanmasına neden olabilir. Rögar tıkanıklığı için pek çok farklı kimyasal temizlik malzemesi bulunmaktadır. Tıpkı lavabo tıkanıklığı açar gibi, rögar kapağından içeriye dökülen çeşitli kimyasal maddeler ve basınçlı su ile birlikte rögar ve kanalizasyon tıkanıklıkları açılır. Rögar tıkanıklığı genellikle çöp, ki çoğunlukla bebek bezi veya plastik malzemeler veya her daim dökülen yapraklar nedeniyle olabilir. Kimi zaman da büyük nüfus yoğunluğu yaşayan bölgelerde kanalizasyon tıkanabilir, rögar tıkanır. Logar tıkanıklığı büyük şehirlerimiz için adeta birer sınavdır. Ne yazık ki düzgün yapılmamış kanalizasyon hatları büyük şehirlerimizdeki nüfus yoğunluğunu kaldıramamaktadır. Bu nedenle, yapmanız gereken ilk şey alanında uzman kiralık vidanjör hizmeti veren ekiplerden yardım almaktır.

Rögar Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Tıkanık Rögar Temizliği

tikaniklikacma

Rögar tıkanıklığı sıkça yaşanan bir problemdir. Tıkanık rögar temizliği için çeşitli yöntemler bulunsa da, en güvenilir yöntem bir vidanjör kiralamaktır. Kiralık vidanjör hizmeti ile birlikte yapılacak tıkanıklık açma işlemleri, problem yaşamanızın önüne geçecektir. Tıkanık rögar temizliği yapmak için ilk aşamada rögar kapağından kanalizasyona yumuşatıcı ve hatta tıkanıklık giderici köpük benzeri kimyasal maddeler sıkılmaktadır. Bu kimyasal maddeler sıkıldıktan sonra basınçlı su yardımıyla rögar ve kanalizasyon içindeki maddeler çekilmektedir. Yüksek tonajlı vidanjörler, teleskopik emiş boomlu vidanjör ve kuka vidanjör gibi vidanjör çeşitler kiralanmalıdır. Transfer vidanjör gibi pek çok araç için de bize ulaşın. Vidanjör kiralama fiyatları ve ücretleri ile ilgili de bizimle iletişime geçerek en doğru bilgiyi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Vidanjör Nedir? Vidanjör Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Arayın

Vinç ve Forklift Kirala

Telefonunuzu bırakın, sizi arayalım bilgi verelim.
GÖNDER
close-link
Vinç ve Forklift Kiralama için Sizi Arayalım
Gönder