Kurtarıcı Vinç Kiralama Hizmeti Nasıl Alınır? Kurtarıcı Vinç Kullanım Yerleri Nelerdir?
Ağustos 19, 2019
Fabrikalarda ve Sanayide Vinç Kullanımı
Ağustos 30, 2019

Manlift Kiralama Nasıl Yapılır ve Manlift Kullanım Yerleri Nelerdir?

manliftonecikangorsel

Manlift, çalışan kişilerin ve bu kişilerin kullanacağı ekipmanlarının, ulaşılması zor olan bölgelere zamandan tasarruf edilmesini sağlayarak iş yapılmasını sağlayan bir vinç türüdür. Bu yazımızda manlift  çeşitleri ve özellikleri, nerelerde kullanıldığı ve kiralama fiyatlarına değineceğiz. Ayrıca manlift kiralama için alanında uzman ve tecrübeli ekibimiz size yardımcı olacaktır.

manliftkiralama

Manlift Çeşitleri ve Özellikleri


Manlift çeşitlerine baktığımız zaman 4 ana gruba ayrılmaktadırlar; en uygun olanı seçmek için öncelikle  farklarını anlamak gerekmektedir. Farkları ise şu şekildedir;

1-Eklemli modeli

Eğer yukarı ve aşağıya doğru bir yere ulaşmanız gerekiyorsa, diğer manlift tiplerine göre daha kullanışlı olmaktadır ve tek eksende yani dikey eksende aşağı yukarı hareketi sağlamaktadır.

2-Makaslı model

Düz bir eksende yukarı ve aşağı hareket eden platformlardır. Daha fazla kaldırma kapasitesi ve kepçeli asansörlerden daha büyük çalışma alanları sunduklarından, birden fazla kişiyi veya büyük miktarda ekipmanı veya ürünü yukarı ve aşağı taşımak için en iyisidir. Makaslı kaldırıcılar sadece dikey olarak hareket etmektedirler.

3-Personel Taşıyıcılar

Adından da anlaşılacağı gibi, dikey personel asansörleri kullanan kişileri yukarı ve aşağı doğru hareket ettirir. Diğer asansör tiplerinden daha ucuzdur ve standart bir kapıdan geçecek kadar küçüktürler. Yük taşıma amaçlı kullanılmadıklarından daha az ağırlık kapasitesine sahiptirler ve bu sebeple de diğer manlift türlerine nazaran daha uygun fiyata manlift kiralama hizmeti alınabilmektedir.

4-Teleskopik Model

Her açıda çalışmakta zorluk çekmeyen ve ayarlanabilir kollara sahip olan manlift türüdür. Üstünde taşıdığı personelleri en uygun şekilde taşıyan, en yüksek ve en ileri noktalar için erişim sağlayan manlift türüdür.

Bir manlift kiralamak gerektiğinde cevaplamanız gereken en temel soru, işiniz için hangi özelliklerde bir modele ihtiyacınız olduğudur. Erişilmesi gereken rafların yüksekliğini, ihtiyaç duyduğunuz ekipmanı doğru bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir.

Düz Veya Engebeli Araziye Göre Seçimi

manliftkiralamafiyatlari

Manlift kiralama sektörü, bu makineleri iki ana kategoriye ayırmaktadır. Bunlardan biri engebeli araziler için kullanılan manlift araçlarıdır. Diğeri ise düz arazide, iç mekanlarda, düzgün ve engebeli olmayan yüzeylerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Düz arazi ve düz zeminde iş yapacak olanları genellikle elektrikle çalışmaktadırlar, böylece iç mekanlarda kullanılabilmektedirler. Engebeli arazi manliftleri ise daha yaygın olarak gaz, dizel veya çift yakıtla çalışanmaktadır ve genellikle daha iyi denge ve çekiş için o moedele özel manliftin lastiklerinee sahiptirler. Dolayısıyla manlift kiralama yapmak istiyorsanız, çalışılacak alana göre talepte bulunmalısınız.

Manlift Kiralama Hizmetleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Manlift kiralama ile;

 • bina boyama ile tamirat işleri,
 • reklam asma toplama,
 • elektrik direklerine bakım,
 • fabrikalardaki işlerde,
 • çatıların oluklarının yapılması ile tamiratları

gibi geniş bir alanda kullanılmaktadır.

Manlift Kiralama Avantajları Nelerdir?

kiralikmanlift

Kiralık manlift hizmetimiz sayesinde iş ihtiyacına göre ortaya çıkabilecek her türlü ihtiyaçların sağlanmasını çok kolay hale getirmekteyiz. Kiralayan firmalar bakım, vergi, yedek parça gibi masraflarla uğraşmak zorunda kalmaz.

Kiralık manlift, platform üzerindeki kişi tarafından yere inmeye gerek kalmadan kullanılabildiğinden ve hareket ettirilebildiğinden metrelerce yükseklikteki her türlü işlere hız kazandırmaktadır. Bu işlem aynı zamanda personel gücünden tasarruf sağlamaktadır. Pratik olarak kullanılabildiğinden ötürü merdiven ve iskele kurma işinden kaybedilen zamanı kaybetmek yerine zamandan tasarruf edilerek iş yapılabilmesini sağlamaktadır. Hizmetimiz 7 gün 24 saat olduğundan istediğiniz anda kiraladığınız platformunuz istediğiniz yerde hazır olacaktır.

manliftkiralama

BÜYÜK ARAÇ ile Manlift Kiralama Deneyimi Yaşayın!

buyukarackiralamahizmeti

Sevgili okurlarımız, bizler Büyük Araç ekibi olarak sizlere her daim en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktayız. Sitemizi ziyaret eden siz değerli kullanıcılarımız, sizlere sunduğumuz çeşitli imkanlardan yararlanma fırsatı bulabilirsiniz. Siteye girdiğiniz zaman karşınıza çıkan ekranda göreceğiniz “Ücretsiz Keşif Al” butonuna tıklayarak ilk adımı atabilirsiniz. Peki ne işe yarayacak bu? Tabi ki de siz değerli kullanıcılarımıza ücretsiz keşif imkanı sunduğumuz ve süreçleri dijitalleştirerek minimum sürede maksimum verim alabildiğiniz bir sistemdir. Peki bu sistem nasıl işlemektedir? Sırası ile şu adımlar uygulanmalıdır;

 • “Ücretsiz Keşif Al” butonuna tıklayınız
 • Açılan pencerede kiralamak istediğiniz vinç türünü seçiniz
 • Daha sonra hangi lokasyonda hizmet almak istiyorsanız o lokasyona uygun olan bölgeyi seçiniz
 • İstediniz gün ve saatte keşif randevusu oluşturunuz
 • Açılan sekmede iletişim bilgilerinizi ve eklemek istediğiniz ek bilgileri açıklama bölümünde belirtiniz ve randevunuzu onaylayınız

İşte bu kadar basit! Uzun süren randevu sistemini dijitalleştirerek 1 dakikadan daha az süre sizlere randevu hizmeti sunan Büyük Araç ile bu eşsiz deneyimin keyfini çıkarın!

Sizler için oluşturduğumuz blog sayfamız ile kiralama verdiğimiz tüm araçlar hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilir, yorum bölümünde ise değerli görüşlerinizi bizlerle paylaşarak diğer kullanıcılar ile birlikte etkin bir tartışma platformu oluşturabilirsiniz. Bu sayede vinç kiralama sektöründeki bilgi ve birikiminizi diğer kullanıcılar ile paylaşıp, onların da görüşlerinden yararlanabilirsiniz.,

buyukaracblog

Ayrıca “Hizmetlerimiz” sayfası ile birlikte de kiralama hizmetini sağladığımız tüm araçlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Manlift Kiralama Ücretleri Ne Kadardır?

Büyük Araç olarak verdiğimiz hizmet son derece kaliteli ve kapsamlı bir hizmettir. Alacağınız hizmetin süresi, arazi ve ortam koşulları ve buna bağlı olarak kullanılacak araç türü, fiyatlandırmada etkili olan bir unsurdur. Firmamız kiralama hizmetlerinde en ekonomik koşullarla manlift kiralama fiyatları vermektedir. En uygun fiyat için firmamız ile iletişim kurarak manlift kiralama fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Bu yazımızda  “Manlift Kiralama Nasıl Yapılır ve Kullanım Yerleri Nelerdir?” gibi manlift kiralama ile alakalı bütün konulara değindik.  Umarız sizler için faydalı olmuştur. Sizler de konu ile alakalı merak ettiğiniz, kafanıza takılan soruları bizlere yöneltebilir, etkin bir tartışma platformu yaratarak bu konuya ilgili herkesin merak ettiği soruların yanıtlarını bulmasına yardımcı olabiliriz. İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası’nda manlift kiralama hizmetlerinden en uygun fiyatlarda yararlanmak için bizi takipte kalın!

 

4 Comments

 1. Hakan dedi ki:

  Çok bilgilendirici ve faydalı bir yazı olmuş emeğinize sağlık.

 2. Savaş dedi ki:

  Manlift kiralamadan önce sitenizden fazlasıyla bilgi edindim teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Arayın

Vinç ve Forklift Kirala

Telefonunuzu bırakın, sizi arayalım bilgi verelim.
GÖNDER
close-link
Vinç ve Forklift Kiralama için Sizi Arayalım
Gönder