rogar
Rögar Nedir ve Neden Tıkanır? Tıkanık Rögar Temizliği
Aralık 4, 2019
istanbulkukavidanjorkiralama
Kiralık Vidanjör Kuka Kanal Açma Hizmeti
Aralık 5, 2019

Lavabo Açma ve Gider Açma Nasıl Yapılır? En İyi 4 Yöntem!

lavabotemizligi

Lavabo tıkanıklıkları, gündelik hayatın en çok karşımıza çıkan aksaklıklarındandır. Tıkalı lavabo, tıkanmış gider arızaları nedeniyle pek çok seferinde banyolarımıza, tuvaletlerimizde ve iş yerlerimizde sıkıntılar yaşamaktayız. Tıkanmış lavaboları açmak için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Aynı zamanda, lavabo ve gider tıkanıklıkları belirli sebeplerle yaşanmaktadır. Bu yazımızda, tıkanmış lavabo açma ve tıkanmış gider açma nasıl yapılır, lavabo neden tıkanır ve yaptığımız hiç bir faaliyet başarıyla sonuçlanmadıysa ne yapmamız gerekir, bunlardan bahsedeceğiz. Umarız, bu yazımızla birlikte lavabo tıkanıklığı sorununu aşmanıza yardımcı olabiliriz. Açılamayan lavabo ve gider problemleri için de vidanjör kiralama hizmeti almanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Rögar Nedir ve Neden Tıkanır? Tıkanık Rögar Temizliği

enuygunvidanjor

Lavabo Neden Tıkanır?

Lavabo, gündelik hayatımızda sıkça kullandığımız bir alan. Lavabo tıkanıklıkları da en çok karşılaşılan problemlerden. Kimi zaman bir vidanjör kiralama aşamasına kadar gelebilse de, tıkanmış lavabolar ve bina içi kanalizasyon sistemleri, oldukça kolay açılabilen hatlardır. Lavabo tıkanması, genellikle belirli sebeplerle olur. Bunlar kısaca şöyledir:

  1. Lavabo içerisine yabancı bir cisim kaçması
  2. Saç, sakal veya benzeri hayvan tüyü vb. Maddelerin lavabo giderinde sıkışması
  3. Lavabonun kapasitesinin üzerinde kullanılması
  4. Gider kısmının paslanması, oksitlenerek tıkanmaya yol açacak parçalarının dökülmesi
  5. Organik maddelerin lavabo içerisinde sıkışarak birikmesi

Bu ve bunlar gibi pek çok sebep daha, lavabo tıkanıklıkları için başlıca şüphelilerdir. Aynı zamanda, lavabo açımı için çeşitli yöntemler de sıralanabilir. Bu yöntemler arasında en popülerleri, lavabo aç olarak da tanıtımı yapılan çeşitli kimyasal ürünlerdir. Veya yalnızca bir lavabo pompası kullanarak da lavabonuzu açabilirsiniz.

gidertemizligi

Tıkanmış Lavabo Nasıl Açılır?

Tıkanmış lavaboları ve tıkanmış gider açmak için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. En başarılı 4 yöntemi sizler için derledik. Tıkanmış lavabolarınızı açmak için kullanabileceğiniz bu 4 yöntem sayesinde, kolayca lavabolarınızı açabilirsiniz. Ancak bu uygulamalar sonrasında da gider tıkanıklığı devam etmekteyse, en uygun ekibi çağırmalısınız. Büyük Araç’a ulaşarak büyük ölçekli kanalizasyon tıkanıklıkları olması durumunda profesyonel vidanjör kiralama hizmeti ve destek alabilirsiniz.

Vidanjör Nedir? Vidanjör Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

1- Lavabo giderine beyaz sirke, kabartma tozu ve sıcak su uygulayarak açılmasını sağlayabilirsiniz.

Beyaz sirke ve kabartma tozu, lavabonuzda biriken organik maddeleri aşındırarak lavabo giderinin açılmasını sağlayacaktır. Bu aşamada sirke ve karbonat lavabo üzerinde biriken mineral birikintisi ve lekelerin de geçmesini sağlayacaktır. Sirke ve karbonatı uyguladıktan sonra yaklaşık 10 dakika kadar bekleyin. Ardından, kaynar su ile lavabonuzu durulayın. Bu yöntemle organik madde sıkışması durumunda lavabonuzu açabilirsiniz.

2- Vakumlu lavabo pompası yardımıyla, lavabo açabilirsiniz.

Lavabo pompası, tıpkı tuvalet pompası gibidir, yalnızca lavabolar için daha küçük ve kolay kullanımlıdır. Vakumlu lavabo pompası yardımıyla organik madde olsun veya olmasın, lavabonuzu, giderinizi açabilirsiniz. Vakumlu pompa içerideki maddeleri çekmenizi sağlayacaktır. Bu şekilde, lavabo açıcı maddelere veya tesisatçılara para vermeden evde kendiniz gider açma işlemi uygulayabilirsiniz.

3- Tesisatçı veya Kiralık Vidanjör Çağırmak

Tıkanmış lavabolar için tesisatçı çağırabilirsiniz. Apartman bazlı bir kanalizasyon tıkanıklığı yaşamanız durumda ise, vidanjör kiralama hizmeti almanız gerekebilir. İstanbul vidanjör kiralama hizmeti almak için mutlaka bize danışın. Kiralık vidanjör alanında yıllardır tecrübeli ve alanında uzman ekiplerimiz ile birlikte günlerce sürecek kanalizasyon tıkanıklıklarını saatler içerisinde çözüyoruz. Bize ulaşarak, her türlü rögar tıkanıklığı, gider tıkanıklığı ve apartman kanalizasyon problemini çözebilirsiniz.

4- Lavabo Açıcı Tel Kullanabilirsiniz.

Lavabo açıcı tel kullanarak lavabonuzu açmaya çalışabilirsiniz. Oldukça kolay kullanımı olan bu alet, genellikle tüm Türkiye’de tesisatçılar tarafından kullanılmaktadır. Lavabo açıcı tel yardımıyla hem lavabonuzda biriken organik maddeleri, hem de yabancı cisimler nedeniyle oluşan tıkanıklıkları çözebilirsiniz. Gider tıkanıklıkları genellikle bu tel vasıtasıyla çözülmektedir. Lavabo açıcı tel ürününün nasıl kullanıldığını çeşitli videolar vasıtasıyla öğrenebilirsiniz.

vidanjorkiralamahizmeti

Vidanjör Kiralamak, Kiralık Vidanjör Hizmeti

Vidanjör kiralama hizmeti alarak, her türlü büyük çapta tıkanıklığı açtırabilirsiniz. Kiralık vidanjör vasıtasıyla açabileceğiniz tıkanıklıklar arasında büyük çapta site kanalizasyon tıkanıklıkları, konser ve etkinlik alanlarında yaşanan foseptik tıkanıklıkları yer almaktadır. Kimi zaman rögarlarda, kanalizasyonlarda büyük tıkanıklıklar yaşanabilir. İstanbul Anadolu yakası vidanjör kiralama ve İstanbul Avrupa yakası vidanjör kiralama için mutlaka Büyük Araç’a danışmanızı öneririz. Her türlü probleminiz hakkında bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Mutlaka okuyun: Vidanjör Ne İşe Yarar? Adım Adım Vidanjör Kiralama Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Arayın

Vinç ve Forklift Kirala

Telefonunuzu bırakın, sizi arayalım bilgi verelim.
GÖNDER
close-link
Vinç ve Forklift Kiralama için Sizi Arayalım
Gönder