sifirikincielsatilikvinc
Sıfır ve İkinci El Satılık Vinç
Aralık 20, 2019
ismakinesikiralamanedir
İş Makinesi Kiralama Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?
Ocak 2, 2020

Kırkayak Kamyon Nedir?

Standart kırkayak kamyonlar toplamda dört dingil ve arkadaki dingillerinde dört lastik bulundururlar. Kırkayak tabiri aslında halk arasında yaygın olarak kullanılan bir tabirdir ve ilk çıkan 8×2 kamyonlara, kamyon sürücülerinin taktığı isimdir. Kırkayak kamyonların boyları 15 m’dir ve kaldırabildikleri yük miktarı 32 ve 38 ton arasında değişmektedir.

Kırkayak kamyonlar şehir içi kullanım için tırlara ve daha güçlü, taşıma kapasitesi yüksek olan kamyonlara göre daha elverişlidir. Bunun nedeni, boyutları ve manevra kabiliyetleri sayesinde İstanbul sokaklarına bile rahatlıkla girip çıkabiliyor olmalarıdır. Kırkayak kamyonlar, özellikle taşıma ve nakliyat alanlarında kullanımı yaygınlaşmış kamyon çeşitlerindendir. Piyasada kırkayak kamyonlar aylık olarak kiralanmaktadır. Fakat buyukarac.com size daha esnek olan günlük, aylık ve haftalık kiralama fırsatlarını sunmaktadır. Aynı zamanda buyukarac.com size kırkayak kamyon kiralaması konusunda hızlı, güvenilir ve profesyonel anlamda da sizi memnun edecek bir hizmet ile buluşturacak.

Kırkayak kamyon ya da farklı alanlarda kullanılabilecek iş makinesi, vinç gibi büyük araçları en hızlı, güvenilir ve profesyonel hizmet alma garantisi ile kiralamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kırkayak kamyon kiralama hakkında günlük, aylık ve haftalık fiyat skalası ve modellerimiz için hiç vakit kaybetmeden bize buradan ulaşabilir ve esnek fiyatlandırmamız hakkında hemen bilgi alabilirsiniz.

Kamyon Nedir?

Kamyonlar özellikle nakliye için kullanılan motorlu taşıtlardır. Genellikle taşıma kapasiteleri, güçleri ve biçimlerine göre türleri değişkenlik göstermektedir. Hacim olarak daha küçük olan kamyonlar, otomobillerle teknik olarak aynı prensipte çalışır. Fakat ticari kamyonlar çok daha geniş, güçlü ve römorklarında yaptıkları işe özel teçhizat yerleştirilmeye müsait olmalıdırlar. Uluslararası karayolu taşımacılığında büyük tırlar kullanılır. Yük kapasitesi, hacmi ve dingilli çok olan kamyonlara ise, Türkçe’de yaygın olarak tır denilir.

Kamyon Kiralama

Geçtiğimiz son birkaç yıl içerisinde büyük araçların önemi arttı. İnşaat sektörünün hızlı gelişimi ile özellikle kamyon tipi büyük araçların ve iş makinelerinin kullanımının arttığı açıkça gözlemlenebilmektedir. Nakliye ve inşaat sektöründe de daha güçlü ve kapasitesi fazla olan kamyon ve iş makinelerinin kullanılması nedeniyle, bu tür araçların daha fazla kiralanması kaçınılmaz oldu.

Kamyon Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım alanı ve boyutlarına göre kamyon çeşitleri vardır. Bunlar:

 1. Çekici kamyonu

 2. Damperli kamyonu

 3. Vidanjör kamyonu

 4. Çöp Kamyonu

 5. Tanker kamyonu

 6. Kapalı kasa kamyon

 7. Karla mücadele kamyonu

 8. Çimento mikseri

 9. Nakliye kamyonları

 10. İnşaat kamyonları

Yapacağınız iş kapsamında, taşıdığınız yükün çeşidi ve ağırlığına bağlı olarak ihtiyacınız olan kamyon çeşidini tespit ederek, kiralama yöntemini kullanabilirsiniz. Kamyon ve iş makineleri kiralamak, satın alma fiyatlarının oldukça yüksek olduğu göz önünde bulundurulduğunda, işletmenize finansal anlamda pozitif yönde etki edecektir. Güvenilir, hızlı ve profesyonel kiralama hizmeti için kamyon kiralama ve iş makinesi kiralama hizmetlerimiz için bize ulaşabilirsiniz.

Neden Şirketler Araçları Satın Almak Yerine Büyük Araç Kiralamalıdır?

 1. Bütün şirketler kiralama yapabilir. Finansal şirket hacmi sınırlaması yoktur.

 2. Kamyon kiralamak yerine satın alındığında %25-30 civarında peşin ödeme yapılması gerekmektedir.

 3. Kamyon kiralandığında buyukarac.com size sadece araç değil aynı zamanda hizmet de sunar. Bu hizmeti aldığınızda:

 • Araç vergisi vermek zorunda kalmazsınız,
 • Araçların sigortasını ödemek zorunda kalmazsınız.

Fiyatlandırma ve kırkayak kamyon kiralama ücretleri konusunda önceden fikir sahibi olmak için hemen buradan tahmini fiyat hesaplama modülümüzü kullanabilirsiniz.

İletişim bilgilerimizden bize ulaşarak İstanbul Anadolu Yakası Kırkayak kamyon kiralama fiyatları ve İstanbul Avrupa Yakası kırkayak kamyon kiralama fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bu yazımızda buyukarac.com olarak size kamyon nedir? Kırkayak kamyon nedir? Kırkayak kamyon kiralama nedir? Kırkayak kamyonun kullanım alanları nelerdir? gibi soruları yanıtladık ve bu konuda size bilinmesi gereken başlıca bilgileri sunduk. Siz de İstanbul içerisinde buyukarac.com üzerinden hızlı, güvenilir ve profesyonel hizmet farkıyla kırkayak kamyon kiralayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Vidanjör Kiralama

İş Makineleri Kiralama

7 Comments

 1. Fatih dedi ki:

  Aradığım cevapları bulabildiğim bir yazı. Emeği geçenlerin ellerine sağlık

 2. ayşe dedi ki:

  piyasada bunun gibi ayrıntılı anlatan yazı yok. teşekkürler çok işime yaradı

 3. Onur dedi ki:

  Gerçekten faydalı bir yazı olmuş . Şirketlerin araç kiralayarak maliyetlerini düşürdükleri bir gerçek.

 4. Mehmet dedi ki:

  Bu siteye nette sörf yaparken şans eseri girdim lakin yazıları okudukça çok hoşuma gitti hazırlayan işin hakkını vermiş ellerine sağlık

 5. Berkay Bozkurt dedi ki:

  Araştırmalarım içinde en çok beğendim yazı bu oldu. Cok ayrıntılı olmak ile beraber ciddi anlamda yararlı bilgilerle dolu. Teşekkürler.

 6. Ahmet dedi ki:

  Gayet bilgilendirici ve açıklayıcı bir yazı teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Arayın

Vinç ve Forklift Kirala

Telefonunuzu bırakın, sizi arayalım bilgi verelim.
GÖNDER
close-link
Vinç ve Forklift Kiralama için Sizi Arayalım
Gönder