lavabotemizligi
Lavabo Açma ve Gider Açma Nasıl Yapılır? En İyi 4 Yöntem!
Aralık 4, 2019
sifirikincielsatilikvinc
Sıfır ve İkinci El Satılık Vinç
Aralık 20, 2019

Kiralık Vidanjör Kuka Kanal Açma Hizmeti

istanbulkukavidanjorkiralama

Farklı iş kollarında bizlere hizmet veren çeşitli büyük araçlar ve iş makineleri bulunmaktadır. Özellikle kanalizasyon söz konusu olduğunda en ihtiyaç duyduğumuz araç vidanjör olmaktadır. Kanalizasyonlarda yaşanan çoğu problem ise acil bir şekilde müdahale edilmesi gereken problemlerdir. Büyük Araç olarak sizlere bu yazımızda Kuka Vidanjör nedir, Kullanım alanları nerelerdir gibi birçok konuda bahsedeceğiz.

Vidanjör Nedir?

Vidanjör, genellikle fosseptik kanalların temizlenmesinden kullanılmakla birlikte yağışların meydana getirdiği özellikle inşaat alanlarındaki su birikintilerinin ve ev, iş yeri baskınlarındaki suların çekilmesinde işe yaramaktadır. Vidanjörler aynı zamanda farklı birçok alanda da işlerimizi kolaylaştırmaktadır. Vidanjör araçları farklı mekanlarda ve alanlarda temizleme, açma, su çekimi gibi birçok işe yaramaktadır. Aynı zamanda depolama alanları sayesinde kimyasal atıkların taşınmasında da kullanılabilmektedir.

İlginizi çekebilir: 7/24 Acil Vidanjör Kiralama Hizmeti 

vidanjorkiralama

Tıkanıklıkları gidermek için kullanılan vidanjör çeşidi kuka vidanjör olarak adlandırılmaktadır. Peki Kuka kanal temizleme aracı nedir? Ne işe yarar?  Nasıl çalışır ? Özellikleri nelerdir? Gelin bu konuya birlikte bakalım.

Kuka Vidanjör Nedir ?

Kuka Kanal Açma Aracı, kanalizasyon temizleme işlemleri için kullanılan bir araçtır.Kanalizasyon kapağının açılmasının ardından kanalizasyon içindeki suyu çekme işlemini gerçekleştirmektedir.

Kuka Vidanjör Özellikleri

 • Tek malzemeli silindirik tank
 • 3 pistonlu yüksek basınç pompası
 • 3 çıkışlı ara şanzıman
 • Hidrolik tahrikli basınç hortum makarası
 • Pnömatik kontrollü basınç hortum makara kilidi
 • Güvenlik ve filtreleme kontrolü

Kuka Vidanjör Ne İşe Yarar?

Genellikle alt yapısı iyi olmayan şehirlerde, şiddetli yağışlar gerçekleştiğinde tıkanıklıklar oluşabilmektedir. Bazen de kanalizasyonlarda zaman içinde birikmiş atıklar tıkanmalara sebep olabilmektedir. Aynı şekilde ev ve iş yerlerinde de gider tıkanmaları yaşanabilmektedir. Yaşanan tüm tıkanma çeşitlerinde tıkanan bölgelerin açılması ve temizlenmesi işlerine yaramaktadır.

İlginizi çekebilir: Tıkanıklık Açma, Kanal Açma ve Kanal Görüntüleme

kukavidanjornerelerdekullanilir

Kuka Vidanjör Nasıl Çalışır?

Basınçlı suyun temizlenmek istenen kanalın içine yerleştirilerek yüksek basınç hortumu ve ucuna bağlanmış kanal açma başlığı aracılığı ile iletilmesi kanalda bulunan basınçlı suyun parçalama ve itici özellikleri ile temizleme işlemidir.

Yüksek basınçlı suyun kanal içinde bulunan tıkanıklık ile parçalanarak sorun giderilir. Daha sonra kuka kanal temizleme aracı ile rögar bacası ağzına taşınır. Böylece kanala yapışan, kanal çapını daraltan, tıkanıklık yapan ve akışı bozan sorun çözülmüş olacaktır. Özel olarak ithal edilen görüntüleme sistem imkanı ile  bu cihazlar hem gereksiz yerlerin kırılmasını ve masrafların çıkmasını engellemektedir.

Temiz sudan dolayı kaynaklanan bir sorun ise birkaç fayanslı alan kırılarak kısa sürede sorun giderilmeye çalışılır. Ancak pis sudan kaynaklanan bir sorun varsa dedektör yardımı ile adım adım gezdirilerek tıkanıklığın olduğu alan bulunur. Ayrıca kuka kanal temizleme araçları ekonomik ve küçük boyutlu olmaları nedeni ile altyapı çalışmalarında oldukça önemli rol oynamaktadır.

Eğer yazımızda sizlere anlattığımız türden bir problemle karşı karşıya iseniz Büyük Araç bilgili operatörü, hızlı ve güvenilir iş anlayışı ile sizler için çalışıyor. Bizler ile iletişime geçebilir ve destek alabilirsiniz.

Kuka Vidanjör Bakımı

Vidanjörlerin kullanım sonrasında bakıma ve kontrole ihtiyacı vardır. Bakımlarının aksatılması durumunda ise büyük kazalara sebep olabileceği gibi basınca dayanamayarak patlayan vidanjör vakaları ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu sebeple vidanjör kiralama yaparken araç sahibi firmanın araç bakımları ile yakından ilgilendiğinden emin olmalı, çekinceleriniz olan firmalar ile çalışmamanızı tavsiye etmekteyiz.

 

Kuka Vidanjör Kullanım Alanları

 • 150 -1300 mm arası çaplı kanalların ve boru hatların temizliği
 • Yağmur suyu kanallarının hidrodinamik temizliği
 • Yüksek basınçlı yüzey temizlik
 • Basınçlı endüstri temizlik
 • Kanal Görüntüleme
 • Ev ve iş yerlerinde yaşanan gider tıkanıklıkları

kukavidanjornedir

Kuka Vidanjör Kiralama Hizmeti

Bilindiği üzere büyük araçların ve iş makinelerinin satın alınması ve sonrasında muhafaza edilmesi oldukça maliyetli olmaktadır. Bu sebep ile uzun vadeli olmayan işlerinizde ihtiyaçlarınıza uygun vidanjörü seçmeniz için şu detayları göz önünde bulundurabilirsiniz.

 • Kuka Kanal Temizleme aracı ,  iki ve üç aks kamyonlar ile  konifgüre edilebilir
 • Yaklaşık 9000 lt hacimle ( azami ağırlığı 18t olan kamyonlar )
 • Yaklaşık 15000lt hacimle ( azami ağırlığı 26t olan kamyonlar )

Kuka kanal açma araçları ekonomik ve küçük olması nedeni ile büyük şehirlerdeki çalışmalarda önemli bir rol oynamaktadır .İşleriniz için oluşacak engelleri daha çabuk bir şekilde halletmeniz için kaliteli ve güvenilir bir firma ile vidanjör kiralama üzerine görüşmeler yapmalısınız. Firma seçiminizi yaparken iletişim ağının kuvvetli olduğu, işleriniz daha hızlı sürede planlayabilecek yetkinliklere sahip firmalar ile çalışmanız işlerinizin doğru akışında gitmesini sağlayacaktır.

İstanbul Kuka Vidanjör Kiralama Hizmeti

İstanbul kapsamında Kuka vidanjör hizmeti almak istiyorsanız Büyük Araç hem Anadolu Yakası hem de Avrupa yakasında hizmet vermektedir. İstanbul Anadolu vidanjör kiralama ücretleri işinizin boyutu, işinizin süresi, aracın işlevine göre değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda Avrupa Yakası vidanjör kiralama ücretleri için de aynı değişkenler geçerli olmaktadır. İstanbul’da birçok semtte hizmet vermekteyiz. buyukarac.com bulunan fiyat hesaplama modülümüz kullanılarak fiyat hesaplaması yapabilir, bilgilerinizi bize iletebilir ve Ücretsiz Keşif isteyebilirsiniz.

kukavidanjorkiralamahizmeti

İlginizi çekebilir: İstanbul Vidanjör Kiralama Fiyatları

Bu yazımızda size Kiralık Vidanjör Kuka Kanal Açma Hizmetimiz hakkında bilgi vermeye çalıştık. Büyük Araç ekibi olarak sizlere  vidanjör kiralama hizmeti ve kuka(kanal temizleme)vidanjör kiralama işlemleriniz için güvenilir ve kaliteli bir hizmeti sağlamayı amaç ediniyoruz. Bizler ile iletişim sağlayarak daha detaylı bilgi alabilir, çeşitli büyük araç taleplerinizi bize iletebilir, işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

İstanbul Anadolu Yakası Vinç Kiralama

İstanbul Avrupa Yakası Vinç Kiralama

1 Comment

 1. Şeyma dedi ki:

  Bilgilendirici yazı için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Arayın

Vinç ve Forklift Kirala

Telefonunuzu bırakın, sizi arayalım bilgi verelim.
GÖNDER
close-link
Vinç ve Forklift Kiralama için Sizi Arayalım
Gönder