vidanjornedirvidanjorkirala
Vidanjör Nedir? Vidanjör Kiralama Fiyatları Ne Kadar?
Kasım 3, 2019
istanbulkiralikvidanjor
Vidanjör Nedir? Vidanjör Çeşitleri Nelerdir?
Kasım 6, 2019

Kiralık Vidanjör Hangi İşlerde Kullanılmaktadır?

kiralikvidanjorkullanimi

İş makineleri her zaman ihtiyaç duyulun makinelerdir. Farklı amaçlara hizmet eden farklı makine çeşitleri vardır. Bunlardan biri de vidanjörlerdir. Vidanjör makineleri kuyularda oluşmuş fazla atıkların temizlenmesi ve şehirlerde oluşabilecek tıkanıkların açılması için kullanılan makinelerdir.

Vidanjör makineleri; emme borusu, emişi sağlayan santrifuj pompa ve fazla atıkları kısa süreli olarak depolamayı sağlayan tanklardan oluşur. Bu tanklar ile kimyasal maddeler taşınır.  Emme borusu sayesinde sıvı ile etkileşim olduğu zamanda santrifuj pompanın emiş yeteneğiyle tanklar doldurulur. Santrifuj pompa yardımıyla emiş işlemi yapılır ve şehir bölgelerinde oluşan kanalizasyon hataları, tıkanıklıklar çözülür. Kırsal bölgelerde santrifüj pompa kullanılarak kuyular temizlenir. Yani kısacası vidanjörler bir araçtır ve kanalizasyon ve atık temizleme görevini üstlenir.

vidanjor

Vidanjör Makinelerinin Teknik Özellikleri

Öncelikle şu bilgi verilmelidir ki; vidanjör makineleri şirketlere ait olabilir veya kiralanabilir. Vidanjör kiralama hizmeti acil ihtiyaçlarda veya bu makinelere yatırım yapmak istenilmediğinde tercih edilebilir. Vidanjör kiralama işleminde makinelerin teknik özelliklerini ve kullanım detaylarını bilmek oldukça önemlidir. Vidanjör makineleri;

vidanjorkiralama

 • Genellikle 5 mm siyah veya CR-Nİ sacdan estetik kalıplıdır.
 • Yuvarlak şekilli tanklara sahiptir.
 • Tankların içerisinde çıkarılabilir dalgakıran sistemi bulunur.
 • Bu makineler gaz altı kaynağı özelliğine sahiptir.
 • Genellikle 800-1500 LT/dak hacimli otomatik yağlamalı pompa özelliği bulunur.
 • Yağ deposu içerisinde bulunmaktadır.
 • Yaklaşık 18 metre mesafe ve 2 metre derinliğe kadar işlem yapabilir.
 • Bununla beraber 2 metre mesafe ve 6 metre derinliğe kadar da hizmet verebilir.
 • Yekpare veya münferit depolara sahiptir.
 • Pompanın emniyetini sağlamak amacıyla bakır şamandıralı alt kondanse sahiptir.
 • Özel pik döküm özelliğini taşıyan 4 yollu vana teknolojisi vardır.
 • Makinelerin çeşidine göre değişmekle beraber hidrolik veya mekanik açılır kapanır arka kapağı bulunur.
 • Depo içerisinde bulunan atıkları sızdırmaması için özel sızdırmaz contaları bulunur.
 • Doldurma ve boşaltma ağzı atıkları kolayca içerisine almaya ve dışarı taşımaya yardımcı olur. Bazı vidanjörlerde otomatik hızlı boşaltma ağzı da bulunmaktadır.
 • Hortumların araç dışına düşmemesi ve süreci engellememesi adına hortum dolapları yer alır.
 • Vidanjör makinelerinin dış yüzeyi kaliteli, çabuk yıpranmayan boyalar ile kaplıdır.

Vidanjör Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Vidanjör makineleri, tıkanıklıkları gidermek ve atık yoğunluğunun olduğu bölümleri temizlemek için kullanılabilir.Bu önemli işlerde kullanılan vidanjör makinelerinin bakımları aksatılır veya yapılmazsa oldukça büyük kazalar ile karşı karşıya kalınabilir. Bu kazalara örnek olarak bir çok basınca aynı anda dayanamayıp patlayan vidanjör makineleri olduğu görülmüştür. Vidanjör bakımı için;

Öncelikle Blower bakımı atlanmaması gereken bir bakımdır. Blowerlar;

 • Emisyon ile karşı karşıya kalan ortamdaki havanın yüksek debide veya düşük basınçta değişimini yapan, motordan aldığı kuvvet ile fanı döndüren tesisat ekipmanlarıdır.
 • Tek kademeli veya çift kademeli olarak iki faklı çeşidi vardır.
 • Uzun bir süreç boyunca kullanımı sağlanan vidanjör makinelerinin blowerlarında zamanla hasarlar ve arızalar görülür, bu arızalar da makinenin düzgün çalışmamasına veya farklı sorunlara yol açar. Bu gibi sorunlara karşılaşmamak adına blower bakımı atlanmadan mutlaka yapılmalıdır.

kiralikvidanjor

Vidanjör Kiralama Fiyatları

Vidanjör kiralama fiyatları şehire ve bölgeye göre değişiklik gösterebilir. İşlem yapılacak alanın yoğunluğu ve iş yükünün ağırlığı vidanjör kiralama ücreti belirlenirken etken olarak gösterilebilir. Vidanjör makinelerine her gün veya her saat ulaşabilir olmak oldukça önemlidir. Bu makinelere ihtiyaç her an olabilir ve acil şekilde hizmet verilmesi gerekebilir.

vidanjorozellik

İstanbul gibi büyük şehirlerde bu hizmetin hızlı ve çözüm odaklı olması da oldukça önemlidir. Bu sebeple İstanbul vidanjör kiralama fiyatları diğer şehirlere göre farklılık gösterebilir. İstanbul Anadolu yakası vidanjör kiralama fiyatları incelendiğinde, şehrin diğer yakasına göre de farklılıklar görülebilir. Bu nedenle İstanbul Avrupa yakası vidanjör kiralama fiyatları ve Anadolu yakası kiralama fiyatlarını incelemek için Büyük Araç web sitemizi ziyaret ederek, site üzerinden hızlıca fiyat alabilir ve bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Vinç Kiralama Fiyatları ve Adım Adım Vinç Kiralama Rehberi

Hidrolik Vinç Kiralama Nasıl Yapılır?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Arayın

Vinç ve Forklift Kirala

Telefonunuzu bırakın, sizi arayalım bilgi verelim.
GÖNDER
close-link
Vinç ve Forklift Kiralama için Sizi Arayalım
Gönder