ismakinesikiralamanedir
İş Makinesi Kiralama Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?
Ocak 2, 2020
finişerkiralama
Adım Adım Finişer Kiralama
Ocak 6, 2020

Kamyon Kiralama Çeşitleri Nelerdir?

kamyonkiralama

Kamyonlar karayolları genel müdürlüğü tarafından belirlenen şartları tamamladığında izinlerine göre, bir yükü bulunduğu yerden başka yere götürmeye yarayan araçlardır. Karayolu üzerinden yapılan işlerde kullanıma uygundur. Bu işlemi gerçekleştirirken ister şahsi kamyonunuzu tercih edebilirsiniz, isterseniz de kiralık kamyon çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Kiralık iş makineleri taşımacılık işlerini gerçekleştirmek için hızlı çözüm sağlar. Kamyon çeşitleri ise bu işlemi daha az maliyetli olarak gerçekleştirir. İçinde bulunduğumuz dönemin avantajı olarak gelişen teknoloji ile beraber hızlıca kamyon kiralama işlemi gerçekleştirilebilir. Bununla beraber kiralık iş makineleri istenilen işlemin hızlıca planlanması ve uygulanması konusunda doğru çözüm araçlarıdır.

ismakinesi

Kamyonlar çok farklı özelliklere sahip olup, çok farklı taşıma işlemleri gerçekleştirebilirler. Ülkemizin bulunduğu coğrafi konumdan dolayı da karayolları bu taşımacılık işlemlerine oldukça müsaittir. Bu araçlar ile taşınan yükler birebir alıcıdan alınıp karşı tarafa teslim edildiği için taşınan ürünün zarar görme olasılığı minimumdur.

Kamyonların taşıyabileceği yük kapasitesini karayolları belirler. Yük taşımacılığı yetkisi olan araçların da K1, K2, K3 belgelerine sahip olması gerekir. Bu belgelerin özellikleri ise şu şekildedir;

  • K1: Yurt içi taşımacılık yapanların alması gereken belge.
  • K2: Sadece kendi yükünü taşıyan, ticari amaçla kullanım sağlamayanların alması gereken belge.
  • K3: Ticari amaçla taşımacılık yapanların alması gereken belge.

İş makinesi kiralama konusunda belirli belgelerin ve ehliyetlerin firmada ve çalışanlarda bulunması büyük bir ayrıntıdır. İş makinesi kiralama fiyatları incelenirken bu ayrıntılara dikkat edilmeli, fiyat ve performans açısından bu etkenler ile beraber değerlendirme yapılmalıdır.

kamyon

İş makinelerine ve kamyonlara belirlenen ağırlıkları aşma durumlarında cezai işlem uygulanır. Kamyonlar taşıdıkları yük miktarına, teker sayısına ve ağırlığına göre küçük ve büyük olmak üzere 2 farklı gruba ayrılır. Bu kamyonlar en az 3 buçuk ton, en fazla da 28 ton malzeme taşıyabilirler.

Küçük ve Büyük Kamyonların Özellikleri

Kamyonlar şehirlerarası veya şehiriçi taşımacılıkta rahatlıkla ve güvenle kullanılabilen, maliyeti düşük ve amaca direk hizmet eden araçlardır. Şehirlerarası taşımacılık işleminde çoğunlukla büyük kamyonlar tercih edilir. Bununla doğru orantılı olarak ise şehiriçi taşımacılıkta daha hızlı ve kolay olmasından dolayı küçük kamyonlar tercih sebebidir.

Kamyon sürücülerinin en başta B,C,D,E sınıfı ehliyetlere sahip olması gerekir. Bununla beraber src3 ve src4 belgelerinin bulunması da şarttır. Bu belgelere sahip olabilmek için 23 yaşından gün almış olmak ve 66 yaşını aşmamış olmak gerekir.

Şehiriçi taşımacılığı için küçük kamyonlar tercih edildiğinde hem kullanıcıya, hem de iş yeri tarafına daha az maliyetli olacaktır. Bulunduğumuz dönemde trafiğin yoğun olmasından ve yerleşim alanların sık olmasından dolayı araçların park alanı zor bulunmaktadır. Şehir içinde küçük kamyonlar park konusunda büyük avantaj sağlar. Özellikle İstanbul kamyon kiralama konusunda oldukça sorunlu bir bölgedir. Şehir içinde pratik araçlar tercih sebebidir. Küçük kamyonlar arka kısımlarına takılan kapalı kasalar sayesinde hem şehir içindeki yükleri taşırken malzemelere zarar vermeme konusunda, hem de düşük maliyet konusunda oldukça avantajlı haldedir. Ayrıca bu araçlar bakım ve servis masrafları konusunda büyük araçlara kıyasla ait olduğu firmalara daha az masraf çıkarmaktadır.

ismakinesikiralama

İstanbul Kamyon Kiralama Fiyatları

İstanbul iş makinesi kiralama konusunda oldukça fazla talep gören bir şehirdir. Gerek konumundan dolayı, gerekse inşaat ve sanayi sektörünün oldukça fazla gelişmiş olmasından dolayı bu araçlara ihtiyaç kırsal kesimlere göre daha fazla olmaktadır. İstanbul iş makinesi kiralama fiyatları bu talebe hizmet eden birçok firmada farklılık göstermektedir. Kiralama işleminde en önemli hususlardan bazılarına değinmek gerekirse; firmanın profesyonelliği, araçların bakımı, ve sürücülerin profesyonelliği ve yetkinliği oldukça önemlidir. Vidanjör, vinç ve forklift araçların hepsi için de bu durum geçerlidir. Fiyat-performans açısından değerlendirme yapmak bu sebeplerden ötürü çok önemlidir.

Kamyon kiralama fiyatları da tıpki iş makinelerinde olduğu gibi şehirden şehire değişiklik göstermektedir. İstanbul kiralık iş makinesi fiyatları hakkında bilgi almak için Büyük Araç web sitesini ziyaret edebilir, hizmetler sayfamızı inceleyebilir ve ihtiyacınıza uygun kiralama işlemini gerçekleştirmek için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

İş Makinesi Kiralama Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Kırkayak Kamyon Kiralama

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Arayın

Vinç ve Forklift Kirala

Telefonunuzu bırakın, sizi arayalım bilgi verelim.
GÖNDER
close-link
Vinç ve Forklift Kiralama için Sizi Arayalım
Gönder