atıkyönetimiveendüstriyelatıklarıntaşınması
Atık Yönetimi ve Endüstriyel Atıkların Taşınması
Kasım 21, 2019
vidanjoronecikan
Tıkanıklık Açma, Kanal Açma ve Kanal Görüntüleme
Kasım 26, 2019

İstanbul Vidanjör Kiralama Fiyatları

Vidanjörleri günlük yaşantımızda hayat kurtaran araçlar olarak tanımlasak abartmış olmayız. Lağım tıkanıklarını açmak ve tıkanıklığa neden olan pis suları çekmek için kullandığımız bu büyük araçlar hayatımızı kolaylaştırıyorlar. Büyük Araç olarak biz de size bu hayat kurtaran vidanjörler hakkında bilgi vermeye ve vidanjör kiralama ücretleri konusunda ortalama bir fikrinizin oluşmasını sağlamaya çalışacağız.

Vidanjör Nedir ? İstanbul Vidanjör Kiralama Ücretleri

Kanalizasyon sistemlerinin bulunmadığı semt ve mahallelerde foseptik çukurlarını temizlemek vidanjörlerin temel işini oluşturmakta. Düzenli olarak belli aralıklarda vidanjör kiralama şirketleri aranıp çukurların temizliğinin sağlandığından emin olunuyor. Halk arasında lağım temizleme aracı olarak bilinen vidanjörler,  kamyon ve hemen arkasında büyük bir tanktan oluşmakta. Tankın iki yanında helezonik oldukça büyük borular yer alıyor. Santrifuj adı verilen emiş pompaları, emme borusu ve çekilen kirli suyun/ atığın konulduğu tank, vidanjörün ana unsurlarıdır. Her ilde belediyelerin ana görevleri arasında bulunan vidanjör hizmetleri artan halk talebi karşısında özel sektörün sağladığı hizmetler arasına da girmeyi başardı.  Özellikle kafe, restoran ve otel gibi işletmelerin yardımına yetişen vidanjörler;

 • inşaat temellerinin açılması sırasında oluşan su birikintilerinin çekimi
 • fabrikalardaki kimyasal atıkların toplanması

gibi zor işlerde aranır hale geldi. Bu alanda çalışan firmaların sayısı  günden güne sürekli artıyor. Üstelik yapılan işlemin sonunda 100% temizlik sağlandığına dair rapor tutulması kiralık vidanjör hizmetinin önemini gözler önüne seriyor. Çalışması sırasında ortaya çıkan kötü koku pek tahammül edilebilir olmasa da vidanjörler toplum sağlığı için büyük önem taşıdığı için göz ardı edilebilir.

İlginizi çekebilir: Forklift Kiralama

Birikmiş olan her türlü atığın toplanıp başka yerlere nakledilmesi için vidanjör hizmeti kullanılmaktadır. Vidanjörler öncelikli olarak

 • tuvalet tıkanıklıklarının giderilmesi
 • kanalizasyonların temizlenmesi
 • birikmiş olan ve atık sınıfına giren tüm çöplerin temizlenmesi

gibi sorunları çözmek için  kullanılır. Tıkanmış olan tesisatların açılması, fabrika atıklarının ve kimyasal maddelerin taşınması, otel ile restaurant çöplerinin temizliği ve inşaat temellerinde birikmiş olan suların çekilmesi işlemi için de vidanjörler tercih edilmektedir. Firmamızın müşterilerine sağladığı vidanjör hizmeti sayesinde taşınması gereken atıklar ve açılması gereken ortamlarla alakalı tüm işler kısa sürede halledilmektedir.

Vidanjör firmaları tıkanıklık ve benzeri işler için hizmet veren firmalardır. Vidanjör  firmaları sadece bir sorun olduğunda devreye girmez ,vidanjör firmaları sorun yaşanmaması için önlem almak kapsamında bakım yaptırmak amaçlı da hizmet vermektedir. Ama vidanjör araçlarının da bakıma ve belirli kontrollere ihtiyacı vardır. Vidanjör araçlarının bakımı yapılmaz ve belli kontrollerden geçmezse büyük ve zarar veren kazalara sebep olabilirler. Buna fazla  basınca dayanamayıp patlayan vidanjörler  en iyi örnek olarak verilebilir.

İlginizi çekebilir: Sepetli Vinç Kiralama

Vidanjör bakımı

Vidanjörlerde bakım Blowerlardan başlar; Blowerlar, emisyona uğrayan ortamdaki havanın yüksek debide veya düşük basınçta iletimini sağlayan, motordan aldığı kuvvet sayesinde fanı döndüren tesisat ekipmanlarına verilen addır. Tek kademeli ve çift kademeli olmak üzere 2 çeşidi bulunmaktadır. Her mekanik araç gibi, uzun yıllar boyunca kullanılan vidanjörlerinin blowerlarında da zamanla arızalar meydana gelebilmektedir ve bu da düzgün çalışmamasına ve benzeri sıkıntılara yol açmaktadır. Bu tarz sıkıntıları yaşamamak için vidanjörlerinizin blower bakımını mutlaka  yaptırmalı ve geciktirmemelisiniz. Blower bakımı yaptırarak olası problemlerin oluşmasını büyük ölçüde engellemiş olursunuz.

Vidanjör Kiralama Ücretleri

Vidanjör Kiralama Ücretleri , bölgeden bölgeye ve firmadan firmaya, yetkinliklerine göre, araçların kalitesine göre değişmekte. İstanbul Anadolu Yakası Vidanjör Kiralama Ücreti ile Avrupa Yakası Vidanjör Kiralama Ücretleri bile farklılık göstermekte . Kafanızda yanlış fiyatlar oluşmaması için ve yanlış yönlendirmemek adına ücret için bizi arayarak hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlere vidanjörlerin işlevleri ve kiralama ücretleri ile ilgili bilgiler verdik. Daha detaylı bilgi için ve işlemleriniz için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Atık Yönetimi ve Endüstriyel Atıkların Taşınması

4 Comments

 1. Ali dedi ki:

  Harika bir yazı. Bilgilendirici, teşekkürler.

 2. Gazanfer Babun dedi ki:

  Özellikle kafasında sektörle alakalı soru işaretleri olanlar için çok faydalı bir yazı olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Arayın

Vinç ve Forklift Kirala

Telefonunuzu bırakın, sizi arayalım bilgi verelim.
GÖNDER
close-link
Vinç ve Forklift Kiralama için Sizi Arayalım
Gönder