onecıkandamper
Damperli Kamyon Kiralama-Uzmanından Öneriler
Ocak 6, 2020
İkinci El Kamyon
İkinci El Kamyon Araştırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!
Mart 29, 2020

 İnsan gücünün yetersiz kaldığı çoğu iş veya durumda iş makineleri bizlere ihtiyacımız olan yardımı sağlayabilir. İşlerinizin kolaylıkla ve daha kısa zamanda halledilmesini sağlayan iş makineleri bu anlamda sizi avantajlı hale getirmektedir. Duruma ve isteğinize göre birçok çeşit iş makinesi kiralanabilir. 

ismakinesisozlesmesi

Bu yazımızda sizlere neden kiralık iş makinesi kullanmalıyız, kiralarken nelere dikkat etmeliyiz ve İş makinesi kiralama sözleşmesi hakkında bilgiler vereceğiz umarım faydalı bilgiler edinirsiniz. 

İlginizi çekebilir: İş Makinesi Kiralama Nedir ve Çeşitleri Nelerdir? 

 İş Makinesi Kiralama Nedir? 

  Farklı niteliklere, türlere ve kullanım alanlarına sahip iş makineleri bulunmaktadır. Bulunduğunuz duruma veya ihtiyaca göre iş makinesi satın almak sizlere çok büyük mali gidere sebep olabilir. Makinenin fiyatı, bakımı, vergileri vs. bunların hepsi sizler için ek masraf olabilir. Bu yüzden çoğu büyük firmanın da kullandığı ve tavsiye ettiği yöntem iş makinesi kiralama hizmetleridir. Bu yöntem kısa vadede ve anlık ihtiyaçlarda müşteriler için en uygun ve en mantıklı hamle olacaktır.  

 

İlginizi çekebilir: 7/24 Acil Vidanjör Kiralama Hizmeti 

ismakinelerikiralama

İş Makinesi Kiralama Sözleşmesi Nedir? 

 İş makinesi kiralama sözleşmesi anlaşan iki tarafın yaptıkları kiralama hizmetinin resmi kağıt üzerinde kayıtlara geçmesidir. Kiralama sözleşmesi yapmak hem 2 tarafın karşılıklı güveni için hem de devletin belirlediği ticari kurallar açısından çok önemlidir. İş makinesi kiralama sözleşmesinde aşağıdaki hususlar mutlaka belirtilmelidir. 

1–Taraflar 

2– Sözleşmede Temsil ve İmza Yetkisi 

3– Sözleşmenin Konusu 

4– Sözleşmenin bedeli ve Ödemeler 

5– Tarafların Sorumlulukları 

6– Kanuni Tebligat Adresleri 

7– İhtilafların Halli 

8– Yürürlülük 

 

İş Makinesi Kiralama Sözleşmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

1-) İş makinesi kiralama sözleşmesi hazırlanırken taraflar yani işveren ve tedarikçinin adı, ünvanı, ikamet adresi vs eksiksiz belirtilmelidir.

2-) Temsil ve imza yetkisinde taraflar ticaret sicil gazetesinde resmi olarak görevlendirilmiş ve imza sirküleri ile beyan edilmiş olarak temsil edilmelidir.

3-) Sözleşmenin içeriği yani taahhüt edilen hizmetler kiralanan makineler ve bunlara ait donanımlar eksiksiz belirtilmelidir.

4-) Sözleşmenin bedeli ve ödemeler düzenlenirken kaç aylık kira bedeli olduğu kiralanan aracın markası, modeli ve eğer vadeli ise kaç ay vadeli olduğu belirtilmelidir.

5-) İşveren ve tedarikçi anlaşma yaparken birkaç sorumluluğu da kabul ederler bu sorumluluklar işveren veya tedarikçi tarafından önceden belirlenip karşılıklı anlaşılır.

6-) Kanuni tebligat adresleri ise sözleşmenin 1. maddesinde belirtilen adresler tarafların kanuni tebligat adresleridir. Adres değişikliklerini taraflar en geç 7 gün içinde yazılı olarak birbirlerine bildirmek zorundadır. Aksi halde yapılan tüm tebligatlar kanuni tebligat adresine yapılmış varsayılarak işlem yapılır.

7-)Sözleşme yapılırken doğabilecek karşılıklı anlaşmazlıkların ve uyuşmazlıkların çözümlenmesi için iki tarafın belirlediği mahkeme ve icra daireleri belirtilir.

8-)Sözleşmenin en sonunda belirtilen 9 maddeden 2 nüsha oluşturulup taraflara okutulur eğer işveren ve tedarikçi herhangi bir sorun olduğunu belirtmez ise sözleşme belirlenen tarihler arasında yürürlüğe girer. 

 

İlginizi çekebilir: Vinç Kiralama Fiyatları ve Adım Adım Vinç Kiralama Rehberi

ismakinesikiralama

  Kiralık İş Makineleri Fiyatları 

 Kiralık iş makinelerinin fiyatları firmadan firmaya değişkenlik gösterebilir. Bazı firmalar yüksek fiyat gösterebilirken, bazıları ise düşük fiyat gösterip iş kalitesinden mahrum bırakabilir hatta firmalar son dakika da fiyat yükseltmesi bile yapabiliyorlar. Büyük Araç olarak bizler oluşturduğumuz fiyat algoritması ve sunduğumuz yüksek kalitede hizmetlerimiz sayesinde sizlerin herhangi bir sorun yaşamadan işlerinizi en iyi şekilde halledebileceğimizi vaat ediyoruz. Eğer sizde fiyat almak isterseniz Büyük Araç web sitemizi ziyaret edebilirsiniz 

  Büyük Araç, sizlere profesyonel ekibiyle çoğu kiralama hizmetinde olduğu gibi iş makinesi kiralama hizmetinde de en iyi ve en kaliteli hizmeti sunuyor ekibimizle iletişime geçerek daha ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. İletişim için lütfen tıklayın.

3 Comments

  1. Melisa dedi ki:

    Tam da ihtiyaç duyduğum konu hakkında detaylı bilgi. Teşekkürler.

  2. Selin dedi ki:

    cok aciklayici olmus sozlesme hakkinda yeterince bilgilendim tesekkur ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Arayın

Vinç ve Forklift Kirala

Telefonunuzu bırakın, sizi arayalım bilgi verelim.
GÖNDER
close-link
Vinç ve Forklift Kiralama için Sizi Arayalım
Gönder