Hiyap Vinç Kiralama ile Yapabilecekleriniz
Temmuz 13, 2019
mobilvinckiralamaozellikleri
Araç Üstü Vinç Kiralama Nasıl Yapılır? Mobil Vinç Özellikleri Nelerdir?
Temmuz 13, 2019

Hiyap Vinç Kiralama Nasıl Yapılır? Hiyap Vinç Kiralamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

hiabvinc

Ağır Yük Taşımacılığı : Ağır makinelerin yüklenmesi ve indirilmesi, trafo taşımacılığı, sanat yapılarının taşıma işlemleri, ağır araçların kurtarılması ve konteyner yükleme gibi ağır taşımacılıkta olmazsa olmaz olan vinçler, daha bir çok alanda birçok hizmeti karşılamaktır.

Hiyap Vinç Nedir?

Hiyap (HI-UP) vinçler en çok tercih edilen vinçlerden biri olup ismini bir İsveçli vinç firması olan HIAB’dan almıştır. Hidrolik vinç mekanizması ile çalışmakta olan hiyap, kamyon üstü veya araç üstü vinç olarak da adlandırılabilmektedir. Aracın yapısı, çok tekerlekli kamyonun üzerine hidrolik sistemle çalışan vinç entegre edilmiş şekildedir. Küçük boyutlarda olması ve mobil olması sebebiyle çok kullanışlı olan bu kamyon üstü vinçler, dünyada ve özellikle Türkiye’de yük taşımacılığı sektöründe en çok kullanılan araçlardandır.

Hiyap Vinçler Nerelerde Kullanılır?

Hiyap vinçlerin boyutları, kaldırabilecekleri ağırlıklar ve tekerlek sayıları ile kendi içlerinde kullanılış amaçları değişmektedir. Hiyap vinçler, mobil vinçlerde de olduğu gibi montaj demontaj işlemlerinde, makine indirme kaldırma işlemlerinde, şantiye alanlarında demir vb. yüklerin kaldırılmasında, kalıp söküm ve takım işlemlerinde kullanılırlar. Bunların yanı sıra Hiyaplara sepet takılarak araç üstü vinçlerin kullanılma alanları artırılabilir.

vinckiralama

Hiyap Vinci Diğer Vinçlerden Ayıran Özellikler Nelerdir?

  • Hiyap vinçlerin sepetli olanları, insanların daha güvenli bir biçimde taşınmasının sağlandığı, bu sepet sayesinde iş güvenliği açısından riski en aza indiren ve vinçin kullanımını kolaylaştıran bir modeldir.
  • Diğer vinçlere göre Hiyap vinçler, inşaası ve kurulumu daha kolay olan detaylı olmayan bu sebeple zamandan kazanç sağlayan bir modeldir.
  • Hızlıdır olması, boyut olarak küçük olması, esnek olması, fonksiyonel olması bu vinci diğer vinç türlerinden ayıran bir özelliktir.

Hiyap Vinçlerin Çeşitleri

Hiyap vinçlerin, tekerlek sayıları, araçların boyutları ve kaldıracakları yüklerin ağırlıklarının farkından dolayı kullanım alanları ve kullanım amaçları değişmektedir. Hiyap kiralama işlemi yapılırken ilk yapılması gereken kaldırılacak veya indirilecek olan yüklerin ağırlığının belirlenmesidir. Yüklerin ağırlığının belirlenmesinin ardından kiralanacak hiyap çeşidi seçilebilir. Hiyap çeşitleri, aracın kabiliyetine göre aşağıdaki listedeki şekilde birbirinden ayrılır.

  • 5 Tonluk Hiyap (HI-UP)
  • 10 Tonluk Hiyap (HI-UP)
  • 20 Tonluk Hiyap (HI-UP)
  • 25 Tonluk Hiyap (HI-UP)
  • 30 Tonluk Hiyap (HI-UP)
  • 60 Tonluk Hiyap (HI-UP)
  • 80 Tonluk Hiyap (HI-UP)

Buyukarac.com olarak sizlere, hiyap vinç kiralamadan önce bilmeniz gereken başlıca bilgileri sunduk. Yazımızda Hiyap Vinç nedir, Hiyap Vinçlerin özellikleri ve çalışma prensipleri nelerdir, Hiyap vinçleri diğer vinçlerden ayıran özellikler nelerdir? Gibi akıllardaki soru işaretlerini gidermeye çalıştık. Siz de hem İstanbul Avrupa yakası hem İstanbul Anadolu yakası’ndan buyukarac.com ile Hiyap Vinç kiralayabilir, işlerinizi kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde halledebilirsiniz.

Siz de Büyük Araç üzerinden hızlı ve kaliteli hizmet almadan önce vinç kiralama konusunda daha farklı bilgiler öğrenmek isterseniz diğer blog içeriklerimizi inceleyebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Arayın

Vinç ve Forklift Kirala

Telefonunuzu bırakın, sizi arayalım bilgi verelim.
GÖNDER
close-link
Vinç ve Forklift Kiralama için Sizi Arayalım
Gönder