hiabvinc
Hiyap Vinç Kiralama Nasıl Yapılır? Hiyap Vinç Kiralamadan Önce Bilinmesi Gerekenler
Temmuz 13, 2019
forklift-fiyatlari-one-cikan-gorsel
İstanbul Forklift Kiralama Ücretleri Ne Kadar? Fiyatları Nelerdir?
Temmuz 14, 2019

Araç Üstü Vinç Kiralama Nasıl Yapılır? Mobil Vinç Özellikleri Nelerdir?

mobilvinckiralamaozellikleri

Araç Üstü Vinçler, Mobil Vinç, Hiyap Vinç ve Sepetli Vinç olarak da anılırlar. Temel özellikleri kolay kullanımları, kurulum veya mobilite problemlerinin olmamasıdır. Bu yazımızda bir araç üstü vinç çeşidi olan mobil vinçlerden bahsedeceğiz.

Bir vinç kiralama öncesi, yapmanız gereken işinize en uygun vinç çeşidini belirlemektir. Bu nedenle rehber niteliğinde yazılar okumalı ve vinç özelliklerini bilmelisiniz. Araç üstü vinçler, mobil vinç veya hiyap vinç olarak geçmekte, ayrıca sepetli vinç varyasyonları da bulunmaktadır. Temel özellikleri bir aracın üzerine monte edilmiş olmalarıdır. Bir kamyon, tır veya bir gemi üzerinde monte edilebilen vinçlerdir. Bu vinçlerin ortak noktası yüksek hareket kabiliyeti ve mobilitedir. Metre ve ton açısından bakıldığında da gelişmiş hidrolik sistemleri ve katlanabilen bom sistemleri ile pek çok taşıma işinin üstesinden gelebilmektedirler. Bizler bu yazımızda Araç Üstü Vinç Kategorisinde değerlendirilen Mobil Vinçler hakkında bilgi vereceğiz.

vinckiralama

Ayırt Edici Mobil Vinç Özellikleri Nelerdir?

Mobil vinçler, araç üstü vinç kategorisinin en çok tercih edilen araçlarıdır. Bir vince mobil vinç demek çok genel bir tabir olsa da, günümüzde kiralama firmaları mobil vinç terimini tercih etmektedir. Bu vinçlerin pek çok farklı modeli bulunmaktadır, ancak dikkat etmeniz gereken özellikleri sıralamamız gerekirse bunlar temel farklılıklar olarak size yol gösterecektir.

 • Maksimum bom uzunluğu ve ana bom uzunluğu
 • Hidrolik Jib Bomu ve jib bom uzunluğu
 • Yatay çalışma mesafesi
 • Fly Bom
 • Taşıyıcı Araç motoru ve özellikleri
 • Vinç motoru ve Vinç Tahrik motoru
 • Tırmanma yeteneği, sürüş kabiliyetleri
 • Araç Ağırlığı
 • Maksimum araç sürati

Bu özelliklere bakarak mobil vinç kiralamada başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz. Mobil Vinçler hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Mobil Vinç Ne İşe Yarar? Mobil Vinç Kiralarken Dikkat Edilecek Hususlar yazımızı inceleyebilirsiniz.

liebherrvincsatilik

Mobil Vinç Kullanılarak Hangi İşler Yapılabilir?

Mobil Vinç Kiralayarak pek çok iş yapılabilir, önemli olan hangi işin hangi ortamda yapılacağının belirlenmesi ve mobil vinç kiralama hizmetinin doğru bir şirketten alınıyor olması. Profesyonel anlamda hizmet veren bir şirket, iş sağlığı ve güvenliği ve araçların teknik bakımını göz önünde bulundurarak başınızın ağrımamasını sağlayacaktır. Mobil Vinç Kiralama Hizmeti ile yapılabilecek temel işler ise şunlardır:

 • Makine Taşıma ve Kurulum İşlemleri
 • Konteyner taşıma ve nakliye işlemleri
 • Uygun Mobil Vinç kullanılarak yapılabilecek ağaç ve kütük kaldırma işlemleri
 • Eşya taşıma ve nakliyat işlemleri
 • Fabrika taşıma, kurulum işlemleri
 • Araç, tekne ve yat kaldırma işlemleri
 • Çelik konstrüksiyon montajı
 • Klima montaj işlemleri

Buyukarac.com üzerinden Mobil Vinç Kiralama Hizmeti Alarakyapabileceğiniz pek çok işten bazıları bunlardır. Büyükaraç’ı tercih ederek siz de profesyonel bir mobil vinç kiralama hizmeti alabilir, işlerinizi halledebilir ve şirketinizi büyütebilirsiniz. Hemen Mobil Vinç Kiralamak için bizi arayın veya mail atın, size en uygun mobil vinci belirleyerek kolayca kiralamanızı sağlayalım.

aracustuvinc

Mobil Vinç Kiralarken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Mobil vinç kiralamadan önce mutlaka dikkat etmeniz gereken temel faktörler bulunmaktadır. Bunların başında kiralamak istediğiniz aracın kontrollerinin mutlaka yapılıyor olmasıdır. Bakımı yapılan mobil vinçlerin işe vereceği katkı sorunsuz olacağı gibi, çevrede bulunan çalışan veya çalışmayan herhangi birine verebileceği hasarı da minimize etmek açısından önemli bir parametredir. Bu nedenle mobil vinç kiralamadan önce bakım ve kontrollerini bakım prosedürlerine uygun bir şekilde alanında uzman kişi ve kurumlarca yapılıp yapılmadığını öğrenmelisiniz.

Ve ayrıca dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta, yazımızda da bahsettiğimiz mobil vinçlerin teknik özellikleridir. Mobil vinçler kendi içlerinde pek çok farklı teknik özellikle ayrışırlar, sizin burada yapmanız gereken tek tek incelemek ve hangi teknik özelliğin ne işe yaradığını anlayarak yapacağınız işe en uygun modeli kiralamak. Bu konuda Büyük Araç ekibinden de istediğiniz yardımı alabilirsiniz, bize ulaşarak sorularınızı yöneltebilir, yapacağınız işi anlatarak doğru vinç tercihinin ne olacağını öğrenebilirsiniz.

Mobil vinçler kısa mesafede yük taşımak için uygun olsalar da uzun mesafelerde pek verimli ve güvenli değillerdir. Bu nedenle bunu da göz önünde bulundurmalı, uzun mesafeler arası taşıma işleriniz için mobil vinç düşünmemelisiniz. Mobil vinç, modeline göre dar alanlara girebilen ve kendinden beklenmeyecek güçte taşıma işleri gerçekleştirebilen bir araçtır, ancak o yükü uzun mesafeler kat ettirebilecek bir araç değildir.

Vinç Operatörü de göz önünde bulundurulması gereken bir kriterdir. Vinç operatörünün gerekli belgelerinin tam olması, sizin bunları incelemeniz, daha önce yaptığı işler hakkında bilgi alabilmeniz gereklidir. Çünkü özellikle dar alanlarda yapılacak işler, vinç operatörünün görüşünün kısıtlı olabileceği koşullarda çalışmasını gerektirebilir, tecrübeli bir vinç operatörü, gerçek anlamda hayat kurtarıcı olabilir.

mobilvincoperatoru

Mobil Vinçler ve İş Sağlığı ve Güvenliği ile İlgili Kriterler

Vinç türü araçlar, ağır iş makineleri arasında değerlendirilmektedirler. Bu nedenle iş sağlığı ve güvenliği için yönetmelikte yer alan tüm maddelerin son derece titiz bir şekilde uygulanması büyük önem arzetmektedir. Mobil Vinç Kullanımı esnasında yönetmelik gereğince vince 25 metreden fazla yaklaşılmaması, kullanılan vinç üzerinde güvenlik önlemleri için konulan uyarı levhalarının bulunması gibi pek çok iş güvenliği kriteri vardır. Bunları vinç kiralama servisi size detaylı bir şekilde ulaştıracak, sizin de bunlara uymanız çalışanlarınız ve kendi emniyetiniz için çok önemli olacaktır. Son olarak, tüm vinç türlerinin kendi alanında teknik yetkinliği olan donanımlı ve her türlü sürüş ve operatörlük belgesine sahip donanımlı vinç operatörleri tarafından kullanılması gerekmektedir.

Mobil Vinç Fiyatları ve Mobil Vinç Kiralama Ücretleri

Mobil vinç kiralama ücretleri ve mobil vinç fiyatları aracın ağırlık kapasitesine ve kiralama süresine göre değişkenlik göstermektedir. Mobil vincin sahip olduğu teknik özellikler, kullanan operatörün deneyimi gibi konular da fiyat hesaplamasına doğrudan etki etmektedir. Bu nedenle yapmanız gereken şey yapacağınız işi belirlemek, taşınacak ağırlığı ve yüksekliği belirleyerek doğru bir vinç kiralama hizmeti almak. Bunları kiralama şirketine bildirdikten sonra bir fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bize Ulaşarak mobil vinç kiralama hizmeti ile aklınızda yer alan sorulara cevaplar bulabilir ve işinize en uygun mobil vinci belirleyerek kiralayabilirsiniz. Bizi 7/24 arayabilir, mail üzerinden ulaşabilir veya formumuzu doldurarak bilgi edinebilirsiniz. Büyük Araç ailesi olarak en profesyonel vinç kiralama hizmetini vermekte kararlıyız.

Araç Üstü Vinç olarak kategorize edilen bir diğer vinç çeşidi de Hiyap Vinç’tir. Hiyap Vinçler kimi zaman Hi-Up veya Hiab olarak da anılırlar, İsveçli Hiab tarafından üretilmiş ve araç üstü bir vinç çözümü olarak sunulmuş vinçlerdir. Hiyap Vinç Nedir? Hiyap Vinç Kiralamadan Önce Bilinmesi Gerekenler yazımıza giderek kolaylıkla bilgi edinebilirsiniz.

Araç Üstü Vinçler kategorisinde değerlendirilen sepetli vinçler ve sepetli vinç kiralama hizmeti hakkında bilgi alabileceğiniz diğer bir yazımız olan Sepetli Vinç Ne İşe Yarar? Adım Adım Sepetli Vinç Kiralama Rehberi yazımıza giderek bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Arayın

Vinç ve Forklift Kirala

Telefonunuzu bırakın, sizi arayalım bilgi verelim.
GÖNDER
close-link
Vinç ve Forklift Kiralama için Sizi Arayalım
Gönder