mobilvinckira
Vinç Kiralama Öncesinde Dikkat Edilecek Noktalar
Temmuz 10, 2019
hiabmekanik
Hiyap Vinçlerin Özellikleri Nelerdir? Hiyap Vinç Kiralama Ücreti Ne Kadardır?
Temmuz 10, 2019

Adım Adım Sepetli Vinç Kiralama Rehberi

sepetli-vinc-one-cikan-gorsel

Çalışma güvenliği açısından insanların erişmesinde risk oluşturabilecek bölgelere ulaşmak için kullanılan, üstünde bir platform bulunan vinç türüne sepetli vinç denilmektedir.

 

Araç üstüne monte edilen sepetli platformlar sayesinde çoğu işlem kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Sepetli vinçlerin tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri ise, insan gücü kullanılarak yapılması ve ulaşılması güç olan yüksek bina ve yapılardaki işlemlerin sepetli vinç ile birlikte ulaşımının çok daha kolay ve rahat olmasıdır.

sepetli-vinc-kiralama

Oldukça yüksek mesafelerde bile rahat bir şekilde kullanılabilen bu sepetli platformlar ile dar alanlara da kolaylıkla erişilebilmektedir. Bu platformlar ile;

 • dış cephe tadilatları,
 • ağaç budama işlemleri,
 • cam temizlikleri,
 • boya, sıva, mantolama, badana, tamir, tadilat, elektrik işleri,
 • montajlama işleri,
 • reklam panosu yerleştirme

gibi işlemler sepetli vinç kiralama ile birlikte rahatlıkla gerçekleştirilmektedir.

vinckiralama

Sepetli  Vinçlerin Teknik Özellikleri

Sepetli vinç kiralarken hep duyarız “84 Metre / 500 kg”, “25 Metre / 220 kg” şeklinde ölçüler duyarız ancak bu teknik detaylara hakim olmayan biri elbette bunlara bir anlam getiremez. Nedir peki bu ölçüler?

Piyasada genel itibari ile 84 Metre / 500 kg ölçüsünden 25 Metre / 220 kg ölçüsüyle birlikte birçok farklı ölçüde sepetli vinç çeşitleri bulunmaktadır.  Kilogram, sepetli vinçteki sepetin yük  kapasitesini, metre ise erişilebilen çalışma yüksekliğidir.  Vinç kiralarken yalnızca bu iki özelliğe bakılmaz, bakılacak birçok özellik ve parametre vardır. Sepetli Vinç kiralarken bakılacak özelliklerin neler olduğuna baktığımızda;

 • Hangi yönlere kaç derece açıyla döndüğü (her iki yöne 90 derece ile dönebilmesi vb.)
 • Flybom uzunluğu
 • Dikey çalışma mesafesi
 • Yatay çalışma mesafesi
 • Uygun kalite standartlarına sahip olduğu (EN280 Normlarına sahiptirler)
 • Çalışma yarıçapı
 • Ayak basma stroku

gibi özelliklere bakılarak sepetli vinç kiralanmalıdır.

Sepetli  Vinç Kiralama Hizmeti Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Sepetli vinç kiralama yaparken dikkat edilecek hususların başında bakım ve kontrolleri periyodik olarak yapılan araçlar gelmektedir. Çünkü bakımı yapılan sepetli vinçlerin çalışma esnasında operatöre, çevrede çalışan veya çalışmayan insanlara vereceği en ufak hasarı bile minimuma indirmektedir. Bu sebeple sepetli vinç kiralarken bakım ve kontrollerin periyodik olarak zamanında, bakım prosedürüne uygun bir şekilde, alanında uzman kişi ve kurumlar tarafından yapılmış olmasına dikkat edilmelidir.

Bir diğer husus ise yukarıda bahsettiğimiz teknik özelliklerdir. Sepetli vincinizin ne kadar dar bir aralıkta çalışacağı, çalışılacak arazinin eğimi, yapısı, taşınacak yapıların ağırlığı gibi birçok parametrenin birleşmesiyle size en uygun olan sepetli vinç belirlenmelidir.

Sepetli Vinç Bakımı Nasıl Yapılır?

sepetli-vinc-is-bakim-ve-kontrol

Sepetli vinç bakım ve kontrollerindeki en önemli husus, vinçlerin bakımının periyodik olarak yapılmalısıdır. Ayrıca bu bakımların büyük bir kısmını aksatırsanız işin ortasında makinenin arızalanması gibi uygun olmayan sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Kısa periyotlu kontroller, vinç operatörü olan teknik personel tarafından yapılabiliyorken diğer bakım ve kontroller ise daha yetkili bir kişi olan bir mühendis tarafından yapılmalıdır. Bunun dışında lastiklerinin hava koşullarına ve çalışılan arazinin yapısına uygun şekilde olması gerekmektedir. Bu durum, özellikle kışın ve yağmurlu havalarda bu daha da önemli hale gelmektedir.

Sepetli  Vinçlerde İş Sağlığı ve Güvenliği ile İlgili Önlemler

sepetli-vinc-is-sagligi-ve-guvenligi

Vinçler ağır iş makineleri kapsamında değerlendirilmektedir. Dolayısıyla iş sağlığı ve güvenliği için gereken önlemlerin alınması ve yürürlükte bulunan kuralların dikkatle uygulanması son derece önemlidir. Kullanılan vinçlerin üzerlerinde gerekli güvenlik önlemleri için uyarı levhalarının bulunması önem arz eder. Tüm vinç türlerinde teknik yeterliliği olan donanımlı operatörler tarafından kullanılması gerekir. Sepetli platformda, sepet içi alınacak güvenlik önlemleri aşağıda verilmiştir;

 • Bel destekli paraşüt tipi emniyet kemeri,
 • Tam korumalı bel destekli paraşüt tipi emniyet kemeri,
 • Halat tutuculu can halatı düşme durdurma sistemi,
 • Pozisyon alma halatı,
 • Şok emicili kanca karabinalı uzatma halatı,
 • Düşme durdurma sistemi,
 • Perlon bant,
 • Yüksekte çalışma malzeme çantası

gibi önlemlerin alınmış olması gerekmektedir.

Sepetli  Vinç Fiyatları

Sepetli vinçlerin fiyatlar;

 • kiralama süresi,
 • erişilebilen çalışma yüksekliği,
 • sepetin yük kapasitesi
 • arazinin durumuna

göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebepten ötürü vinci kiralayacak kişi işin biteceği süreyi ve belirtilen diğer parametrelere göre hesapladıktan sonra fiyat teklifi almalıdır. Ayrıca sepetli vincin sahip olduğu teknik özellikler ve kullanan operatörlerin deneyimine göre de fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

BÜYÜK ARAÇ ile Sepetli Vinç Kiralama Hizmeti Alın ve Arkanıza Yaslanın!

Büyük Araç, uzman kadrosu sayesinde, istediğiniz gün ve saatte, istediğiniz yüksekliğe çıkabilen, istediğiniz kadar kişi taşıma kapasitesine sahip sepetli vinç kiralama hizmetini, en uygun fiyatlarla sizlere sunmaktadır. Tek yapmanız gereken “Ücretsiz Keşif Al” butonuna tıklamak ve ilgili bilgileri doldurduktan sonra gerisini bizlere bırakmak; sizin için herşeyi “Büyük Araç” halletmektedir.

İlginizi çekebilir: Vinç Çeşitleri Nelerdir? Adım Adım Vinç Kiralama Rehberi

Geleneksel yollarda, ilgili firmalar aranır, dakikalarca hatta saatlerce süren telefonla yetkili kişiye ulaşma çilesi ve iletişim kopuklukları gibi nedenlerle anlık ihtiyaca cevap alabilmeniz oldukça zordu. Ancak Büyük Araç, sektörü dijitalleştirerek online olarak ücretsiz keşif hizmeti sunmaktadır. Bu sayede Büyük Araç tüm bu süreçleri dijitalleştirerek 1 dakikadan az bir sürede tek bir tuşla keşif hizmeti randevusu oluşturmanızı sağlamaktadır.

buyukaracucretsizkesif

Sektör fiyatları da oldukça değişkenlik göstermektedir. Fiyatlar birbirine yakın olsa da her zaman için fiyat/performans oranı optimum olan firmadan hizmet almayı seçmekteyiz. Fiyat öğrenme sürecinde tek tek firmalarla iletişime geçip öğrenmeye çalışmak, kimi zaman kabusa dönüşmektedir. Sıkı durun! Büyük Araç farkı ile sektör fiyatlarını tahmini olarak öğrenebileceğiniz “Fiyat Hesaplama Modülü” hizmetimiz sayesinde sizler de fiyatlardan tahmini olarak anında haberdar olabileceksiniz.

Büyük Araç olarak sizlere sunduğumuz blog içeriklerimiz sayesinde de vinç ve çeşitleri hakkında sizleri uzman kadromuz sayesinde bilgilendirmekteyiz. Blog içeriklerime giriş yapıp, ilgilendiğiniz vinç türü hakkında yazılanları okuyabilir, değerli görüşlerinizi yorum kısmında belirterek aktif bir değerlendirme platformu oluşturabilirsiniz.

buyukaracblog

Ayrıca “Hizmetlerimiz” sayfası ile hangi araç türlerinde hizmet verdiğimizi bulabilir, bu araçlar ile alakalı olarak bizlere danışmak istediğiniz her türlü soru için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

buyukarackiralamahizmeti

Bu yazımızda  “sepetli vinç kiralama nedir?  sepetli vinç ne işe yarar? sepetli vinç kiralarken dikkat edilecek hususlar? sepetli vinç bakımları nasıl yapılır? sepetli vinç çalışma esnasında çalışma sahanızda almanız gereken iş sağlığı ve güvenlik önlemleri” gibi İstanbul sepetli vinç kiralama ile alakalı bütün konulara değindik.  Umarız sizler için faydalı olmuştur. Sizler de konu ile alakalı merak ettiğiniz, kafanıza takılan soruları bizlere yöneltebilir, etkin bir tartışma platformu yaratarak bu konuya ilgili herkesin merak ettiği soruların yanıtlarını bulmasına yardımcı olabiliriz. Her daim sizleri bilgilendiriyor olacağız. Bizleri takipte kalın.

İlginizi çekebilir: Vinç Kiralama Öncesinde Dikkat Edilecek Hususlar

6 Comments

 1. Kamer Döker dedi ki:

  Tam da aradığım tarzda bir yazı. İhtiyaç sahiplerinin okumasını tavsiye ederim, bu tarz bir kiralama düşünen herkesin uygulamalar konusunda kafası netleşecektir.

 2. Mahsun kalkan dedi ki:

  Tam aradığım yazı, teşekkürler admin.

 3. Abdullah Köse dedi ki:

  Hem çok bilgilendirici bir içerik hem de içeriği video ile desteklemeniz çok hoş olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Arayın

Vinç ve Forklift Kirala

Telefonunuzu bırakın, sizi arayalım bilgi verelim.
GÖNDER
close-link
Vinç ve Forklift Kiralama için Sizi Arayalım
Gönder